Proje Danışmanlığı

Anasayfa » Proje Danışmanlığı

Proje Danışmanlığı Faydaları

 Adba Danışmanlık 15 yılı aşkın süredir, farklı büyüklükte 1000’den fazla firma ve kuruma muhtelif hizmetler vermektedir. Bu hizmetler firmaların içinde bulundukları süreçleri iyileştirmeye, büyümelerine, kurumsallaşmalarına, olanak sağladığı gibi, proje danışmanlığı gibi lokal çalışmalarda firmanın ilerde büyüyebilecek sorunlarını görme, disipline etme veya göremediği fırsatların görülebilmesine olanak sağlamaktadır.

Ayrıca şunu da belirtmeliyiz ki; bahsi geçen firma ve kurumlar aynı sektörde olsalar bile neredeyse hiçbir şekilde birbirine benzemeyen yapıda olabilmektedirler. Bu karmaşık yapı işimizi zorlaştırmaktan çok kolaylaştırmaya yönelik farklı düşünce biçimi geliştirme ve beceri kazanma avantajına dönüşmektedir. Bu durum proje danışmanlığı sürecinde çözüm üretirken farklı modellemeler geliştirmemizi de sağlamaktadır.

Proje Danışmanlığı Konuları

Tüm bu süreçler Adba Danışmanlık için birer projedir. Bu bazen; yeni tesis oluşturma, üretim izni alma, süreç iyileştirme, departman veya veliaht eğitimi, bazen de denetim vb. şekillerde çalışma alanına dönüşebilir. Proje danışmanlığı sürecini belirleyen temel unsur genel olarak işletmelerin neye ihtiyaç duyduğudur. 

Proje Danışmanlığı Hangi Durumlarda Gerçekleştirilebilir?

• Sağlam bir fikri olan bir girişimcinin fikrinin projelendirilmesinde
• Bir yatırımcının projesinin hayata geçirilmesinde
• Anket sonucu ortaya çıkan bir müşteri şikayetinin giderilmesinde
• İşletmesinde kronik sorunlar yaşayan yöneticinin, sorunlarını aşacak çözüm üretiminde
• Ürün-üretim, personel, satış pazarlama, vb. sorunlar ile artık baş edilemeyen işletmelerde
• Müşteri, ürün vb. sorunları olmayan, büyümek, markalaşmak, kurumsallaşmak isteyen yapılarda
• Bir kurumunun veya kurumsal bir firmanın belirlemiş olduğu hedeflerini gerçekleştirmesine,
   katkı sağlamaya yönelik çalışmalara kadar çeşitlilik gösterebilmektedir.

Proje Danışmanlığı Uygulama 

Çalışmalar işletme veya kurumlarda öncelikli olarak (eğer konulmamışsa) teşhis koyma süreçleri ile başlar, teşhis konduktan sonra ise tedavi yöntemlerinin nasıl ve kimler tarafından uygulanacağı belirlenir takvime edilir, bütçelendirilir ve uygulama aşamasına geçilir. Devamında ara kontroller ile projenin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi sağlanır.