Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Anasayfa » Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital pazarlama, dijital araçlar sayesinde şirketlerin marka bilinirliliğini, ürün ve hizmetlerinin satışlarını, kurumsal itibarını daha hızlı bir şekilde artırmasını sağlayan güçlü bir pazarlama yoludur.

Geleneksel yöntemlerle uzun vadede planlanan satış ve pazarlama iletişimi dijitalin etkisiyle her yere çok hızlı ulaşarak, etkin sonuçlar yaratır.

Neler Yapıyoruz?

İLK RÖNTGEN

Markanızın iyice dinledikten sonra, dijital pazarlamada genel durumunuzun hatlarını ortaya koyacak ilk röntgeninizi çekiyoruz. Bu görüntü bizim çıkış yolumuzu belirlemek, seçeceğimiz araçları planlamak, hızımızı ve ağırlığımızı seçmek için önemli ilk aşamadır.

Başlangıcı en doğru adımlarla atmaya oldukça özen gösteriyoruz.

VARIŞ NOKTASINI İŞARETLEMEK

Markanın, firma beklentilerinin, yönetimin dijital pazarlama ile varmak istediği noktayı anladığımızda, bu bilgi artık bizim hedefe vardığımız noktadır. Şimdi sıra yola çıkmakta.

YOLA ÇIKMAK

Dijital pazarlama yolculuğu boyunca birbirinden bağımsız çalışmalar yapacağız. Her firma her sektör kendi içerisinde özelleşir ve bu sayede dijitalde çeşitlilik başlar. Bizlerde markayı hedefine en kolay yoldan götürecek araçları seçmeli, ana yolları ve tali yolları belirlemeli, hızımızı doğru yerde doğru ölçüde ayarlamalı, engelleri ve fırsatları görüp manevraları yapmalıyız.

Markanın kurumsal ruhuyla uyumlu olmayan bir sürüş, en gerekli zamanda radara takılmaya sebep olabilir. Bu yüzden en önem verdiğimiz aşama firmanın kimliğine uygun bir dijital pazarlama stratejisi yürütmek olacaktır.

YOL HARİTASINI İYİ KULLANMAK

Dijital pazarlama her gün güncellenen, geçmişten kalma köklü birikimlere olanak tanımayan dinamik bir dünya. Gelişmeleri takip etmeden adımlar atmak hatalı bir medya üretir ve dijitaldeki bilgiler kolay kolay silinmez.

Yol boyunca daha hızlı bir rota olabilir, bazı yollar kapanmış, alternatif yollar açılmış olabilir. Bu sebeple yolu bildiğimizden emin olsak da haritamızı açık tutacağız.

Güncellenen bilgi ile markayı en kestirme yoldan hedefine götürmeliyiz.

ARAÇLARIMIZ

İş dünyasında yer alan her oluşumun dijital pazarlamada uyum sağladığı bir araç vardır. Bu yolculukta Google ve sosyal medya reklamları, organik tanıtım, e-ticaret, e-ihracat, marka iletişimi, dijital itibar yönetimi, tanıtım içerikleri gibi çok sayıda araçtan yararlanacağız. Hangi aracın ne kadar bir hızla kullanılacağının cevabını marka özelinde şekillendireceğiz.

Dijital pazarlamada her firmada aynı adımları atmak ve zamanı bilinçsiz kullanmak markaların geçmiş birikimlerini alt üst edebilir.

Bu küçük ayar, gelecekte büyük sonuçların belirleyicisi olacaktır.

YOL ARKADAŞLARIMIZ

  • Dijital PR, içerik pazarlaması ve Google SEO ile dijital iletişim
  • Arama motorları, sosyal medya platformları ve web siteler özelinde reklam planlaması,
  • Markanın söylemine ve kültürüne uygun reklam ve tanıtım tasarımları,
  • E ticaret,  e ihracat ile dijital satış platformlarının geliştirilmesi,